WordPress Eklenti & Tema Türkçe Dil Dosyaları

Web üzerinde uzun yıllar wordpress kullanmış biri olarak bir çok eklenti ve temaların Türkçe Dil Dosyalarını çevirme gibi bir huy edinirim. Biraz milliyetçi bir huyum olduğundan olsa gerek bir şeyi Türkçe’ye çevirip kullanmak istiyorum. 🙂 İşin komik tarafı ise İngilizce Bilmemem 🙂

Ancak WordPress altyapısının standart olması ve kullanılan teknik dilin standart olması gibi faktörler Türkçe diline çevirmeyi kolaylaştırırken Google Çeviri özelliğinin de yaygınlaşmasıyla çeviri için tek eksik zaman ayırmak oluyor. Bazen hiç gereksiz olsa dahi kullanmayacağım bir ürünü bile çeviriyorum.

Bu sebeple bunu kazanca dönüştürebilir miyim diye düşündüm. Çevirdiğim bu dosyaları web üzerinden satmanın fayda sağlayacağını düşünerek bu makaleyi oluşturdum.

Aşağıda çevirisi yapılmış olan eklenti ve temalar alfabetik olarak yer almaktadır.

Not : Bu makale yayınlanırken aşağıda yer alan ürünlerin Türkçe versiyonlarının olmaması esas alınmıştır. Daha sonradan ürüne dil dosyaları eklenmiş olabileceğinden kontrol sorumluluğu size aittir.

Nasıl Satın Alırım?

Çeviri dosyalarını satın almak için bionluk.com üzerinden üye değilseniz üye olarak benimle bağlantıya geçebilirsiniz. Çeviri dosyaları önceden çevrilmiş olup her çeviriyi en düşük fiyat düzeyinde 10-TL karşılığında satışını yapmaktayım. Sizinde elinizde çevirisi yapılması gereken dosyalar mevcut ise paylaşmanız halinde fiyat verebilirim.

KnowHow – A Knowledge Base WordPress Teması

TALEP ET

Sabai Discuss plugin for WordPress

Not : Bu eklentide geliştiricisi dil dosyasını İngilizce mantığı ile düşünerek özne+yüklem ilişkisine dikkat etmemiştir. Çevirilerde “Add Question”,”Soru Ekle” olarak çevrilmesi gerekirken “Ekle Soru” şeklinde olabilmektedir. Eklentinin kullanıcı tarafında pek sorun yoktur. Ancak sorunun benden kaynaklanmadığını belirtmek isterim.

TALEP ET

UserPro – User Profiles with Social Login

TALEP ET

WP PRO Advertising System – All In One Ad Manager

TALEP ET

 Quform – WordPress Form Builder

TALEP ET

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.