Ofis Çalışanları İçin Yardımcı Programlar

Ofis içerisinde çalışan yada bilgisayar ile çok haşır neşirseniz eğer iş yaşamınızda kullanabileceğiniz bir kaç uygulamayı tavsiye etmek gerekli diye düşündüm.

Bu tür programları kullanmak sadece sizin işinizde kolaylık sağlamaz aynı zamanda iş çevrenizde ofis arkadaşlarınız arasında prestij ve örnek teşkil ederek diğer insanların kullanmalarını da sağlayabilmenize olanak sağlar.

PhraseExpress – Otomatik Kelime Doldurma ve Kopyala Yapıştır Programı

Bu ücretsiz versiyonu olan programın bir çok özelliği mevcut. Benim kullandığım ana özellik ise kopyala yapıştır ön belleği. Normalde windows sizin kopyala yapıştır işleminizin sadece birini belleğinde tutar, program ise bunu sizin istediğiniz oranla çoğaltabilir. Örnek : 10 kez kopyala yapıştır yaptığınızda program sizin son 10 işleminizi gösterebilir. Klavye yada fare ile Seçerek tekrar yapıştır yapabilirsiniz.

İkinci en büyük özelliği ise otomatik metin doldurma özelliğidir. Program otomatik olarak kısa kodlar ile sizin önceden belirlediğiniz standart metinleri otomatik olarak yazabilir. Örnek vermek gerekirse X müşterisinin sizinle yapacağı sözleşme için bir ön e-posta gönderimi yada bir word dosyası hazırlamanız gerektiğini varsayalım.

Kullanmış olduğunuz sistemden müşterinin adını, firma numarasını, sözleşmesinin numarasını ve alabildiğiniz diğer bilgileri kopyala, kopyala yaparak aldığınız varsayalım.

Yine program içerisinde daha önce word yada e-posta taslağını kaydetmiş olduğunuz dosyayı önceden tanımladığınız kombinasyonlar ile çağırarak sizin kopyalamış olduğunuz bilgileri sizden isteyerek otomatik olarak e-posta içerisine yazabilir. Böylece müşteriye özel aynı dosya veya e postaları oluşturmaya imkan sağlayabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri :

Programın Başlıca Özellikleri :

  • Otomatik Kelime doldurma (Etiket atama, Belli Tuşlar İle Çalışma veya Akıllı Bulma)
  • Kopyala-Yapıştır hafızası
  • exe dosyasından bağımsız güvenlik duvarlarını atlatarak ofis, banka gibi kurumlarda yüklemeden kullanabilme
  • Sunucu üzerinde çalışarak tüm şirket çalışanları için aynı dosyalar, metinler üzerinde çalışabilme
  • Otomatik Word, E-Posta dosyaları oluşturabilme
  • Program bazında çalışabilen kurgular oluşturabilme
  • Mouse Recorder Automation gibi yardımcı bir program ile fare hareketlerinide otomatik tamamlamalar içerisine katabilme (İşe yarar bir ürün değil 🙂 )

İndirme ve diğer özellikler için lütfen tıklayınız.

Automatic Mouse and Keyboard – Otomatik Fare ve Klavye Hareketleri

Bu ücretli ama crack versiyonunu kolayca bulacağınız uygulama ile fare hareketlerini kayıt ederek aynı işlemi tekrar tekrar yaptırabilirsiniz. Böylelikle aynı işlevi tekrar tekrar yapmak yerine adı bilgisayar olan bu alete yaptırabilirsiniz 🙂

Program programları açabilir, kapatabilir, web sayfası açabilir, dosya kaydedebilir vs. bir çok özelliğin yanında biraz programlama bilginiz var ise ecxel üzerinde işlem yaptırabilir. “Eğer” li kodlar ile çalışabilirsiniz. Örn : Şu işlemi yap eğer bu veri burada yok ise şu işlemi yap gibi. (Açıkçası bu kısmın nasıl çalıştığını henüz maalesef çözemedim :))

Programın en net özelliği önceden tanımlı fare hareketlerini  programa dönüştürerek .exe formatında kayıt edebilmenizdir. Örnek vermek gerekirse bir bankanın çağrı merkezinde görev aldığınızı ve müşterilere banka hesap detaylarını gönderdiğinizi varsayalım. Bu gönderim için sisteme not düşmeniz gerektiğini düşünelim. Günde 300 müşteri ile aynı işlemi yapsaydınız ne olurdu? Aynı işi sürekli yapmaktan işten soğur performansınız düşerdi.

Bu program ile yaptığınız işlemin fare hareketlerini hatta klavye hareketlerini .exe dosyasını her seferinde çalıştırabilecek şekilde kaydedip, bilgisayarın işlemi kendi yapmasını sağlayabilir bunu yaparken de program içerisinde hızı arttırabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.